pocketfull_of: (Default)
[personal profile] pocketfull_of
Яффа й історичні анекдотки - це як та полишена на вогні каструля, з якої починає збігати молоко: Яффа повна історіями по вінця, шумовиння історій вихлюпується через край. Тут апостолам снилися архангели й вони оживляли померлих, звідси вирушав Йона назустріч своєму китові, сюдою везли кедри на Перший Храм, тут Персей боровся з Медузою, тут були хрестоносці і Наполеон, місто захоплювали всі, кому не ліньки, зносячи в черговий раз все дощенту, щоб нові вулиці яскраво контрастували з давниною міфів, на які покликаються, і є в тому щось від мінімалістичної, майже абстрактної декорації спектаклю. Здорово, реалістичніші декорації цій сюрреалістичній зустрічі усіх можливих міфологій лише шкодили б:). Ну от, між іншим, каміння у правій частині кадру - це скелі, з яких Андромеду рятував Персей.

З Яффи в мене багато картиночок і мінімум слів, бо Яффа настільки структурована довкола історій, що нічого й додати%) Твій досвід там - якщо, звісно, ти там не живеш чи не зазнаєш якоїсь пригоди - доволі передбачуваний.
Отак Яффа виглядає, якщо дивитися з центру Тель-Авіву:

Від Тель-Авіву до Яффи можна добрести берегом моря, по кісточки у воді, переплигуючи через інших туристів і місцевих, які вийшли помилуватися, скажімо, заходом сонця.

В Ізраїлі дуже багато прикольних доброзичливих псів (більше, здається, тільки у Венеції), ніхто не волає "заберіть собаку!", діти, тварини і хіпстери бабраються разом і тішаться життям. Все дуже ідилічно.



Багато бігунів і велосипедистів, американська концепція здорового способу життя якимось робом імплантувалася навіть у тому недоброзичливому, здавалось би, для джоґґерів і велосипедистів кліматі. Але поміж велосипедистів шастають ще й люди підвищеної крутості: одна людина на цьому фото явно крутіша, ніж троє інших.



Вершники настільки круті, що навіть вештають зустрічною смугою по центральній площі Яффи:

Дуже екзотично на тлі пальм виглядає прянична францисканська церква св. Петра. Збудована наче у 1654 році, але потім її як мінімум двічі зносили й відбудовували знову, тож автентичність і датування спірні. Вона була першим, що туристи мали побачити на святій землі - і пейзаж справді як з листівки. Меси там зараз правлять англійською, польською, іспанською та івритом.







А ось, неподалік від неї - найстаріша в Яффі (себто на районі взагалі) мечеть, вона з 16 століття. За нею в морі - ті самі брили Андромеди.



Прикольні старі будинки - я не певна, чи в тій частині Яффи, власне, хтось живе, зате усі активно вирощують вазончики і продають картини.













Місцева яффська тема - вулиці, названі за знаками зодіаку, й винахідливо оформлені таблички з назвами:

















Якщо хтось раптом забуває, що зодіак - ключовий мотив місцевого оформлення, то йому про це нагадає зведений у 2011 р. фонтан на головному приморському майданчику Яффи:

Ніхто не підкаже, коли саме там виникла ця зодіакальна тема?

Раніші записи про Ізраїль: гуртожитки Тель-Авівського університету, кібуци і Голанські висоти (може зачепити тих, кому болить нинішня ситуація), кумедні фото з Єрусалиму, Єрихон, палестинські таксисти і палац Хішама (може зачепити тих, кому болить нинішня ситуація), райони Тель-Авіву, де всі фотографуються: Неве-Цедек.

Profile

pocketfull_of: (Default)
pocketfull_of

December 2016

S M T W T F S
     123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 13th, 2025 06:49 am
Powered by Dreamwidth Studios